Strony

12 marca 2014

JAK MALOWAĆ BRWI?
Wszystkie z nas (albo nie wszystkie) lubią mieć w jakiś określony sposób podkreślone brwi. Dzięki nim nasz makijaż jest bardziej dopracowany, a oko perfekcyjnie podkreślone. Wiele z Was pytało mnie o brwi, ich malowanie oraz pielęgnację czy regulację. Mam nadzieję, że uda mi się dzisiaj odpowiedzieć na część pytań :D To do dzieła!

Jeżeli chodzi o regulowanie brwi to nie polecam robienia tego samemu w domku, tylko u fachowca :D Dlaczego? Ponieważ bardzo często kończy się to „doskubywaniem” kolejnych włosków i.... nagle nasze brwi stają się za cienkie i ledwo widoczne, a potem z powrotem je zapuszczamy i ostatecznie ta historia nie zna końca :P Zupełnie jak z obcinaniem grzywki :P . Dlatego polecam wizytę u kosmetyczki, która naszym brwią nada pięknego kształtu :)

Jeżeli chodzi o pielęgnację brwi to wykonuję na moich brwiach hennę. Jest to moim zdaniem wspaniały zabieg. Moje brwi są piękne przez co prawda max 2 tygodnie, ale nie muszę ich malować i nadawać im kształtu :) Zabierzmy się jednak do malowania. Dzisiaj pokażę Wam sposób na podkreślenie brwi za pomocą cienia do powiek (bądź cienia do brwi). Ten sposób jest chyba moim ulubionym, a przynajmniej najczęściej używanym. Czas start!


  1. Brew bez makijażu :P


  1. Przeczesuję grzebyczkiem, aby nadać właściwy kierunek włoskom


  1. Nabieram brązowy odcień cienia (dla blondynek jasnobrązowy, dla brunetek ciemno brązowy)


  1. Maluję linię przy dolnej części brwi pędzelkiem skośnym takim jak na zdjęciach


  1. Maluję drugą linię przy górnej części brwi (tymi dwiema liniami wyznaczam kontur brwi, nadaje jej kształt)

  1. Wypełniam środek brwi


  1. Jasnym cieniem bądź czystym pędzelkiem rozcieram przód brwi żeby nie było mocnej granicy


  1. Jasnym matowym cieniem w kolorze skóry maluję miejsce tuż pod brwią


  1. Przeczesuje grzebyczkiem (można utrwalić żelem do brwi)


  1. I brew gotowa :)Ten sposób jest również idealny przy użyciu kredki do brwi :)Mam nadzieję że ten trik pomoże Wam w uzyskaniu brwi o jakich zawsze marzyłyście :) Całusy, M