Strony

3 kwietnia 2014

KOLOR OCZU VS KOLOR CIENIA! CZ 2 OCZY ZIELONE!Charlize Theron - Michelangelo Di Battista dla Instyle US Czerwiec 2012

W zeszłym tygodniu zaczęłam o makijażach oczu w zależności od koloru tęczówki, skupiając się na oczach szarych i niebieskich. Przyszedł czas na omówienie oczu zielonych! Tak jak wspominałam przy pierwszym poście o kolorach tęczówek, wiele czynników takich jak kolor włosów, karnacja, upodobania czy czasem nawet barwa naszego stroju wpływa na to czy dany kolor będzie nam pasował oraz jak będziemy się w nim czuć.  Ale w dzisiejszym poście nie będę tego omawiać, jedynie skupię się na zieleni szczęśliwych posiadaczek tego właśnie koloru oczu :) Na początek pomęczę Was odrobiną teorii na temat zieleni oka! Wiecie, że zielony kolor tęczówki to tak naprawdę połączenie koloru niebieskiego z piwnym? Pod lampą szczelinową zielona tęczówka jest właśnie niebieską z drobnymi plamkami odcienia piwnego znajdującymi się na przedzie. Wszyscy twierdza, że zielone oczy są mało rozpowszechnione, a ja powiem Wam, że chyba większość osób jakie znam posiada właśnie ten kolor tęczówki :) Ale wróćmy do statystyk, które prawdę nam powiedzą, a mówią, że zielona tęczówka występuje głównie u Europejczyków z północnej części Europy, a najczęściej oczy tegoż właśnie koloru możemy spotkać w Irlandii :) Muszę przyznać, że im więcej o tym czytam, tym bardziej mnie to fascynuje, ale przejdźmy do rzeczy! W końcu to blog makijażowy ponoć... chyba że chce poczytać też o statystykach?? Petycje o zmianę tematyki bloga jak najbardziej przyjmuję! … żarty żartami, a trzeba by się dowiedzieć jak nasze piękne oczyska malować :)Oczy zielone tak samo jak szare mogą występować w wielu różnych wersjach. Zdarzają się jasno-zielone, ciemno-zielone, intensywnie-zielone jak i oliwkowe oraz piwno-zielone. Duży wybór co nie? Zieloną tęczówkę można spotkać chyba w największej ilości wersji i czasem ciężko ocenić czy tak naprawdę mamy do czynienia z zielonymi czy niebieskimi oczami, albo połączeniem tych dwóch kolorów, do momentu kiedy nie zestawimy tęczówki z cieniem, który prawdę nam powie i rozwieje wszelkie wątpliwości. 
- kolory kontrastujące z tęczówką – mahoń, a nawet czerwień mocno podkreślą oko. Czerń daje podobny efekt i najlepiej kontrastuje z jasną zielenią (te kolory najmocniej uwydatniają zieleń oczu tworząc.. można by rzecz bardzooo ostry wyraz spojrzenia)

- kolory uwydatniające tęczówkę – kolor złoty czy złociste brązy i beże doskonale ożywią zieloną tęczówkę (przybliżony obraz – Charlize Theron w reklamie perfum J'adore), za to z kolorów uwydatniających sprawdzą się fiolety (najlepiej odcienie „śliwkowe”) oraz zieleń której odcień musimy dopasować do naszego indywidualnego koloru oka, aby ją wydobyć, a nie zgasić (mała rada – dobieramy kolor przy świetle dziennym, nakładając 2 różne odcienie – jeden na jedno oko drugi na drugie i obserwując, który lepszy :))

- kolory podkreślające tęczówkę – u wszystkich zielonookich najlepiej będzie podkreślał brąz.
piwno-zielona tęczówka – jeżeli chcemy podkreślić kolor piwny, możemy zastosować niebieski cień, który wydobędzie ten odcień.

- kolory harmonizujące z tęczówką – najbardziej współgrające z zielonym okiem kolory to żółty oraz morski. U rudowłosych Pań będzie to również koralowy.


podkreślający brąz -  Charlize Theron – inspiracja


Niebieski makijaż podkreślający piwne zabarwienie – Rihanna – inspiracja


Rihanna jest posiadaczką zielono-piwnych oczu. Ich kolor zmienia się w zależności jaki makijaż zastosuje piosenkarka.


Odrobina czerwieni kontrastująca z zielenią tęczówki (i jak zarazem wydobywająca kolor) – Rihanna – inspiracja


ciemny „przydymiony” brąz tym razem z Milą Kunis – inspiracja


Smoky eyes – Rihanna – inspiracja


Harmonizujący żółty – Rihanna – inspiracja


Z dzisiejszego tematu to by było na tyle :) Zapraszam do zadawania pytań! Całusy, M