Strony

28 kwietnia 2014

OCZY PIWNE ŻYCIE DZIWNE, OCZY BRĄZOWE ŻYCIE KOLOROWE!


Nicole Scherzinger - inspiracja

Wracając do tematu naszych pięknych i jakże różnorodnych kolorów tęczówek, tym razem ostatni z serii post - oczy piwne i brązowe. W języku angielskim złote bądź jasnobrązowe oczy określane są jako whiskey eyes. U nas w Polsce mówi się po prostu oczy piwne. Niektóre barwy oczu są zbyt zmieszane, aby je poprawnie określić i wtedy najczęściej nazywamy je piwnymi (np. ze złotymi i brązowymi plamkami od wewnątrz do niebiesko-zielonego ku granicy tęczówki) Czasem kolor ten wydaje się bardziej zbliżony do brązowego, a niekiedy jest synonimem dla zielonego. Piwne oczy  nazywane są również bursztynowymi. Oczy brązowe oraz ciemno brązowe posiadają najwięcej melaniny, odpowiedzialnej właśnie za kolor tęczówki. Około 80 % populacji świata posiada właśnie ten odcień tęczówki, a w niektórych krajach jest to jedyny obecny kolor tęczówek. Oczy brązowe najczęściej występują z włosami brązowymi bądź czarnymi (wyjątek – np.: JA – naturalne ciemne blond włosy i brązowe oczy :)), za to bardzo ciemnobrązowe oczy głównie z czarnymi. Ciemnobrązowe oczy są nieraz określane jako czarne. Jeżeli chodzi o sam makijaż, jak niektórzy mają w zwyczaju mówić: do piwnych i brązowych oczu pasuje WSZYSTKO! I w gruncie rzeczy tak właśnie jest! Oczywiście każdy kolor inaczej podkreśla tęczówkę, a jak? Zobaczycie sami!Oczy piwne – czyli jakie cienie podkreślą tęczówkę chmielowego trunku!

- kolory harmonizujące z tęczówką: przede wszystkim jest to miedź, złoty, wszelkie odcienie brązów, a także morski (kolor ten doskonale podkreśli i zielone i bursztynowe zabarwienie oka) 

- kolory podkreślające tęczówkę: róże, kremy, beże, szarości

- kolor kontrastujący z tęczówką: czerwień (nie polecam jednak malowania całej powieki tym kolorem, ponieważ możemy uzyskać przerysowany wręcz karykaturalny efekt)

- kolor uwydatniający tęczówkę – i tu zależy jakie mamy zabarwienie oka, bowiem oczy wpadające w brąz doskonale podkreślą granaty, wszelkiego rodzaju niebieskości, grafity oraz szarości i srebra (uwydatnią również brąz w przypadku, gdy ten właśnie kolor chcemy podkreślić),  oczy o mocniejszym zabarwieniu zielonym czy niebieskim doskonale podkreśli fiolet

Zalotne „SMOKY EYES” - ten rodzaj makijażu sprawdza się przy każdej tęczówce oka! Najprawdopodobniej dzieje się tak dzięki jego uniwersalności. Osoby posiadające piwną czy bursztynową tęczówkę mogą sobie zawsze pozwolić na tego typu makijaż. Czerń w doskonały sposób podkreśli oko i to nie jedynie w przypadku smoky eyes, ale również klasycznej czarnej kreski, którą dopełni hebanowa maskara. 

Jedną z najbardziej znanych posiadaczek piwnych oczu jest Jennifer Lopez. Jej kolor tęczówki to brąz wpadający w odcień zieleni.  Poniżej propozycje i kolorystyka makijażu dla oczu piwnych.


Jennifer Lopez w opalizującym brązowym makijażu – inspiracja


Jennifer Lopez w opalizującym złotym makijażu – inspiracja


Morsko-turkusowy makijaż dla piwnych oczu wydobywający brązowy odcień tęczówki– Jennifer Lopez – inspiracja


Czarna kreska połączona z chłodnym brązem – Jennifer Lopez – inspiracja


Szaro-stalowy opalizujący makijaż – Jennifer Lopez – inspiracja


Klasyczne „smoky eyes” - Jennifer Lopez – inspiracja
A teraz czas na "moją" i nie tylko moją brązową tęczówkę :)

- kolory harmonizujące z tęczówką – są to wszelkiego rodzaju odcienie złota i żółtego, oraz pomarańcz

- kolor uwydatniający tęczówkę – brązową tęczówkę najmocniej uwydatnią odcienie niebieskości - turkusy. Kolor oka świetnie podkreślą również zielenie (najlepiej te najbardziej intensywne – od pistacji po butelkową zieleń). Uwydatniający kolorem jest również fiolet – w ciepłych jak i w chłodnych tonacjach.

- kolor kontrastujący z tęczówką – najsilniejszy kontrast uzyskamy kolorem granatowym

- kolor kontrastująco - uwydatniający – musiałam połączyć te dwa zagadnienia, ponieważ jest taki jeden -kolor, który pasuje głównie do brązowej tęczówki oka i wręcz ją przerysowuje, dając niekiedy karykaturalny efekt - a jest to kobalt (niektóre odcienie brązowych oczu – głównie ciepłe brązy - mogą wydawać się odrobinę czerwonawe w połączeniu z tym kolorem)

- kolor podkreślający tęczówkę – przede wszystkim są to odcienie brązu, beżu, jak i złota – doskonale podkreślają brązową tęczówkę (jedyna uwaga jeżeli chodzi o odcień – w zależności od tego czy mamy ciepłe czy chłodne oczy, tej tonacji brązów powinnyśmy się trzymać)


„SMOKY EYES” dla brązowych oczu jest jak najbardziej odpowiednim makijażem – jedyna uwaga – czasem nasza ciemna tęczówka może tworzyć zbyt mały kontrast z tego typu makijażem – efekt - nasze tęczówki będą słabo widoczne, co wpłynie również na widoczność białek i możemy stworzyć efekt „czarnego oka”

Poniżej propozycje makijażu dla oczu brązowych!


Wydobywający brązową głębię oka – fiolet – Beyonce – inspiracja


I dwie propozycje na brązowo-przydymione smoky eyes z użyciem ciepłych oraz chłodnych odcieni brązu:


Czerń z ciepłym brązem – Beyonce – inspiracja


Czerń z chłodnym brązem i odrobinką miedzi – Nicole Scherzinger – inspiracja


Czas na niebieskości:


Kontrastujący granat (wręcz kobalt) – Beyonce – Inspiracja


Uwydatniający turkus – Edyta Górniak – inspiracja


Zielono – turkusowy opalizujący makijaż – Jessica Alba - inspiracja


Następne w kolejce są odcienie brązu i złota:


Złoto-czarny opalizujący makijaż – Kim Kardashian – inspiracja


Ciepły brąz – Keira Knightley – inspiracja


Ciemno-brązowy makijaż -  Keira Knightley – inspiracja


Czas na szarości:Ciemno-stalowy makijaż – Beyonce – inspiracja


Srebrno-grafitowy opalizujący makijaż – Ewa Longoria – inspiracja


Klasyczne „smoky eyes” -  Keira Knightley – inspiracja


I jeszcze 2 makijaże:


Harmonizujący zółty – Beyonce – inspiracja


Oraz brązowo-łososiowy – Nicole Scherzinger – inspiracja


To by było na tyle o naszych jakże przepięknych tęczówkach. Mam nadzieję że pomogłam :) Tymczasem puszczam oczko brązowym oczkiem ! Całusy, M


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz